KÁCENÍ STROMŮ

Pokud je strom ve velmi špatném stavu, nelze jej v žádném případě zachránit a celkové odstranění stromu je skutečně poslední možností, v takovém případě je nutné jej pokácet. Dalším důvodem pro odstranění stromu je ohrožování bezpečnosti lidí a jejich majetku. Pokud by danou situaci nevyřešilo provedení ořezu, je likvidace stromu nevyhnutelná.

Nejste si jistí, zda potřebuji k pokácení stromu povolení? Veškeré potřebné informace naleznete ve Vyhlášce o ochraně dřevin: MZP.cz Nebo mne neváhejte kontaktovat na adrese info@arboristaprobrno.cz, veškeré dotazy vám rád zodpovím.


Zajišťuji všechny druhy kácení, rizikové i běžné kácení ve volném prostranství. Vedle klasické lanové techniky využívám v případě potřeby i nejrůznější stroje. Při práci dbám především na bezpečí svého okolí, aby nedošlo k poškození majetku ani ohrožení okolních lidí.

Nejčastěji prováděné druhy kácení:


Kácení rizikové za pomoci lanové techniky:

Jedná se o kácení odehrávající se ve ztížených a nebezpečných podmínkách. Postupné pokácení stromu po částech či postupné spouštění na laně za pomoci kladek a dalšího vybavení tak, aby nedošlo k poškození a ohrožení vašeho majetku.


Kácení za použití mechanizace:

Nedovoluje-li umístění stromu jeho pokácení za pomoci lanové techniky, jsem schopen strom pokácet s využitím jeřábu a teleskopické vysokozdvižné plošiny.


Kácení s volnou dopadovou plochou:

Jedná se o klasické kácení ze země, prostor kolem stromu dovoluje jeho pokácení vcelku a najednou, aniž by bylo ohroženo okolí


Po samotném pokácení stromu zůstává na místě ještě pařez, který zarovnám do požadované úrovně, mohu také zajistit jeho vyfrézování. Z pařezu vám mohu vyrobit přírodní stylové křeslo, jeho ukázka je v galerii.